Ronald ColumnWat betreft mijn eigen voetbalcarrière kan ik het volgende  vertellen. Ik ben begonnen in september 1984 met voetballen in de F pupillen en Co Kaandorp was mijn eerste trainer. Ik speelde met jongens als Ruud de Graaf , Willem Koster , Robin Koomen en Jeroen Bontekoning.

Mijn eerste wedstrijd was uit bij LSVV en ik scoorde prompt. Ik merkte al gauw dat voetbal wel mijn ding was en dat ik er veel plezier aan beleefde. Uit school ging ik dan ook direct voetballen, want het voetbalveld lag bijna om de hoek van mijn huis. In de E en D pupillen heb ik ook een mooie tijd gehad, maar de echte successen kwamen in de C1 waarin we een mooi team hadden met Jeroen de Wolf, Reiner Wagner en Matthijs Smit als supertrio voorin en met Rogier te Slaa, Willem Koster en mijn persoontje achterin stond het team als een huis en wonnen we destijds vaak met grote cijfers en werden we superieur kampioen. In  een oefenwedstrijd december 1990  versloegen we zelfs een gerenommeerde club in het jeugdvoetbal destijds WGW C1 met 5-3 . Dit team moest eigenlijk de grote kern gaan vormen voor het latere eerste, maar het is toch wat anders gelopen zoals zo vaak. In 2004 behaalde Niedorp wel met Jeroen de Wolf, Reiner Wagner en Matthijs Smit de titel en dat zegt wel wat over de kwaliteit die we toen hadden in de junioren C1 begin jaren negentig

In 1992 haalde ik de regionale selectie van het rayon Schagen onder 14 en bereikte vanuit die selectie weer de laatste vijftig spelers die uit alle rayons waren geselecteerd zoals: Den Helder, Waterland, Westfriesland ,Alkmaar en Zaanstreek Hieruit werd het Noord Hollands elftal Onder 14 samengesteld. Dat was net even te hoog gegrepen. Mannen die het betaald voetbal hebben gehaald uit mijn lichting waren: Tim Cornelisse, Siemen Zijm en Erwin Koen. Ik heb daar wel veel geleerd en werd  gevraagd om bij Kolping Boys B1 en ook SVW’27 B1 om op landelijk niveau te spelen. Aangezien mijn ouders geen auto hadden werd het lastig om drie keer per week naar Heerhugowaard of Oudorp te reizen. Maar eerlijk gezegd kon ik ook niet weg. Nieuwe Niedorp was mijn cluppie en die laat je niet in de steek. Zo zit ik ook wel in elkaar en dan haal je ook niet de top natuurlijk.  Later in de B1 en A1 junioren heb ik ook een leuke tijd gehad met als uitschieter het seizoen  1996-1997 in de A junioren met Berend Zuidema. We eindigden net achter kampioen Koedijk A1, maar voor DTS en Alcmaria Victrix A1 met spelers als o.a. Frank Broersen, Ang Huynh, Martin Rootjes, Miel Tiebie, Patrick Ooms en Bas Broersen hadden we een mooie en homogene groep waar ik met veel plezier nog weleens aan terug denk

De jaren erna ging het helaas minder met me door persoonlijke omstandigheden en heb ik er niet uit kunnen halen wat ik voor ogen had. Slechts een half seizoen speelde ik in het eerste elftal van vv Nieuwe Niedorp. Dit was in het seizoen 1997-1998 en scoorde 1 doelpunt dit seizoen maar wel een fraaie tegen FC Huiswaard. Op aangeven van Richard Koopman. (vader van huidig eerste elftalspeler Chris Koopman) volleerde ik de bal prachtig achter de keeper) Aan het einde van het seizoen 1997-1998 kreeg ik de ziekte van Pfeiffer en miste ik zodoende ook de voorbereiding van de selectie. Ik heb nog twee wedstrijden in het tweede gespeeld, maar dat was mijn veel te korte carrière bij de senioren

Hierna heb bij ik vv Nieuwe Niedorp nadat ik gestopt was met actief voetballen de F pupillen en E pupillen getraind. Dit was eind jaren negentig en in de F3 die ik toen trainde zat destijds Stijn Steur nu speler van het tweede en was ook de eerste trainer van een volledig  meisjes team bij vv Nieuwe Niedorp in 2005. Samen met de andere trainers van het team Joris Betjes en Tommy Hendriks beleefden we een mooi seizoen met de meiden en hadden we veel lol . In het team zaten o.a  Wilma Stammes en Madelon Kooy.

Anno 2016 ben ik trainer van de JO9-3 waarin mijn neefje Noud de Niet speelt en hou ik de Facebook pagina bij van de voetbal.

Wat ik hoop is dat het nog meer gaat leven en dat oude tijden terugkeren, waarin iedereen graag naar de verenging toe komt, vrijwilligers, bestuursleden, spelers en alle andere betrokkenen bij de club.

Speciaal dank nog als slot aan trainers en begeleiders die ik heb gehad in de de jeugd bij vv Nieuwe Niedorp en mij mede ook hebben gevormd als voetballer en als persoon: Co Kaandorp, Hans Smit, Jan Bontekoning, Cees Best, Jaap Rootjes, Jaap de Wolf , Cor te Slaa, Berend Zuidema, Jan Deen, Age Negenman, Melchior Dekker en Theo Buis

Op naar 100 jaar VV Nieuwe Niedorp!!!!

Ronald Goet