IVAPer 1 januari 2013 is het verplicht om de instructie verantwoord alcoholschenken te hebben gevolgd en dit certificaat in bezit te hebben als je achter de tap staat. Er zal door de gemeente strenger worden gecontroleerd op naleving. Diegene die deze instructie nog niet gevolgd hebben kunnen deze via internet alsnog volgen (ga naar www.nocnsf.nl/iva ). Bij het invullen van je gegevens via internet ook even de contactpersoon van de vereniging en emailadres vermelden; tw vv Nieuwe Niedorp en mailadres secretaris@vvnieuweniedorp.nl
Het certificaat wordt dan zowel naar jezelf als naar de vereniging gestuurd. Bij het niet volgen van de instructie zal desbetreffend lid vanaf 1 januari 2013 vervangende keukendiensten moeten draaien totdat de instructie is gevolgd. Wie deze instructie heeft gevolgd kan ook bij andere verenigingen / organisaties zich beschikbaar stellen als vrijwilliger.